Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Tipy
Tipy na ošetřování výrobků z kůže

 

Kůže je přírodní materiál s dlouhou životností. Přesto během času vlivem potu, slunce, pohybu domácích zvířat atd. dochází k znečištění a celkovému vysušení. Aby se zachovala krása, tvar a přirozená ochraná funkce kůže, je nezbytná pravidelná péče. Obzvlášť každodenně používané předměty je nutné impregnovat a ošetřovat, aby kůže zůstala poddajná a neztratila svůj elegantní vzhled. Proto obsahují ošetřující přípravky lanolin, oleje a vosky.

 

Tekuté přípravky přípravky pro ošetřování kůže

Pro šetrné čištění a péči o hladké a dezénované kůže ve všech barvách jsou vhodné emulze, pasty nebo krémy. Přírodní včelí a karnaubský vosk udržuje kůži odolnou, příjemně poddajnou a osvěžuje barvy. Pravidelná péče chrání kůži před vlhkostí a skvrnami.

Doporučujeme tyto přípravky:

 

 

Na jednoduché a rychlé čištění doporučujeme Čistič na kůži. Na rozdíl od jiných čistících mýdel lze tento přípravek nastříkat přímo na kůži a rozetřít houbičkou či hadříkem. Špína se pak spolu s vytvořenou pěnou setře a kůže dočista proschne.

 

 

Jak si zachovat kožené výrobky v dobré kondici

  • Před použitím čistících nebo ošetřujících prostředků otestujte  vždy jejich působení na malém méně viditelném místě.
  • Kožené oblečení neukládejte do plastových fólií, pak nemůže dýchat.
  • Kožený nábytek by neměl stát v dosahu přímých slunečních paprsků či příliš blízko topného tělesa. Kůže může vyblednout, vyschnout a být náchylná k prasklinám.
  • Vlhkou kůži nechte proschnout pomalu při pokojové teplotě.
  • K odstraňování skvrn nepoužívejte žádné přípravky s rozpouštědly. Často stačí okartáčovat.
  • Při čištění kůže postupujte opatrně, mokrá kůže je velmi citlivá na mechanické poškození