Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Tipy
Tipy na ošetřování výrobků z kůže

 

Kůže je přírodní materiál s dlouhou životností. Přesto během času vlivem potu, slunce, pohybu domácích zvířat atd. dochází k znečištění a celkovému vysušení. Aby se zachovala krása, tvar a přirozená ochraná funkce kůže, je nezbytná pravidelná péče. Obzvlášť každodenně používané předměty je nutné impregnovat a ošetřovat, aby kůže zůstala poddajná a neztratila svůj elegantní vzhled. Proto obsahují ošetřující přípravky lanolin, oleje a vosky.

 

Tekuté přípravky přípravky pro ošetřování kůže

Pro šetrné čištění a péči o hladké a dezénované kůže ve všech barvách jsou vhodné emulze, pasty nebo krémy. Přírodní včelí a karnaubský vosk udržuje kůži odolnou, příjemně poddajnou a osvěžuje barvy. Pravidelná péče chrání kůži před vlhkostí a skvrnami.

Doporučujeme tyto přípravky:

 

 

Na jednoduché a rychlé čištění doporučujeme Čistič na kůži. Na rozdíl od jiných čistících mýdel lze tento přípravek nastříkat přímo na kůži a rozetřít houbičkou či hadříkem. Špína se pak spolu s vytvořenou pěnou setře a kůže dočista proschne.

 

 

Jak si zachovat kožené výrobky v dobré kondici

  • Před použitím čistících nebo ošetřujících prostředků otestujte  vždy jejich působení na malém méně viditelném místě.
  • Kožené oblečení neukládejte do plastových fólií, pak nemůže dýchat.
  • Kožený nábytek by neměl stát v dosahu přímých slunečních paprsků či příliš blízko topného tělesa. Kůže může vyblednout, vyschnout a být náchylná k prasklinám.
  • Vlhkou kůži nechte proschnout pomalu při pokojové teplotě.
  • K odstraňování skvrn nepoužívejte žádné přípravky s rozpouštědly. Často stačí okartáčovat.
  • Při čištění kůže postupujte opatrně, mokrá kůže je velmi citlivá na mechanické poškození